DATA restart: Skvělá konference navzdory IAC
Letošní konferenci DATA restart jsem navštívil s smíšenými pocity, neb se kryla s IAC (Internet Advertising Conference). Ani jsem moc nepátral, čí to je fail nebo nedomyšlenost, ale škoda to je. V každém případě tomu odpovídala i účast, kterou bych odhadoval na 60 % kapacity. Naštěstí nemá návštěvnost zásadní vliv na kvalitu přednášek. 🙂
Přednášek bylo 12, ale tihle přednášející mě oslovili víc než ostatní:
Location Intelligence – Lukáš Puchrik – CleverAnalytics
Rozhodně jedna ze zajímavějších přednášek. Clever Analytics párují data objednávek s údaji o lokalitě a dávají je do zajímavých souvislostí. Líbí se mi, že ve většině případů používají otevřené zdroje dat, žádná velká magie se nekoná.
Databázi fungujících restaurací má k dispozici hygiena, z RUAIN je možné zjistit, kde lidé bydlí v domech se zahradou, případně čím topí, z chytrého zpracování POI v okolí (obchody, restaurace úřady, instituce) odhadují, kudy v dané lokalitě prochází nejvíc lidí (a kde by bylo dobré otevřít prodejnu). To vše přehledně na mapě a v souvislostech s tržbami. Super!
Analytika ve světě startupů – Petr Bureš – uLab
Celkem poučné povídání na téma ecommerce vs. SaaS. Google Analytics jsou totiž primárně orientované na klasické eshopy, ale se službami na bázi měsíčního předplatného si úplně nerozumí.
Kromě toho, že startupy obvykle vyvíjí technologičtí nadšenci pomocí nástrojů (angular.js, react.js apod.), které jsou v základním stavu obtížně měřitelné, není vůbec snadné měřit hodnotu konverze, když probíhá platba každý měsíc a dopředu nevíme, kdy předplatné klient změní nebo zruší.
Nejlepší je tedy podle Petra zhruba toto: měřit vše podstatné už od samého začátku vývoje a data, která se v GA měřit nedají, v GA neměřit :-). Pro měření výkonu SaaS je dobré vyhodnocovat Churm rate a MRR.
Jak jsme otočili trh díky analytice – Pavel Novák – Zonky
Asi nejsvěžejší přednáška celé konference. Pavel dělí analytiky do tří úrovní:
- Generace 1. – webaři – lidé, jejichž analytický zájem končí v Google Analytics.
- Generace 2. – dataři – lidé, kteří jsou schopní propojit webová a obchodní data a udělat z nich závěr.
- Generace 3. – business drive – lidé, kteří mají data za vlastní a řídí se podle nich (a kteří pracují v Zonky :-)).
Celá přednáška se dá shrnout asi touto větou: „Specializovaný web analytik není efektivní. Efektivní je analytik, který umí pracovat se všemi daty, mimo jiné s daty z webu“. Tahle věta by se dala tesat do kamene. Rozhodně ji během přednášky spousta lidí tesala do Twitteru…
Otevřená vnitrofiremní data –Honza Mayer – Dataweps
Krásná přednáška o tom, že v Honzově agentuře na začátku měla přehled akorát účetní (faktury in & faktury out) a o tom, jak se postupně probojovali k otevřeným datům napříč klienty, zisky a lidmi uvnitř firmy.
Honza svým zaměstnancům dává nejen informace o klientech a profitu, ale také o odměnách kolegů. Po vzoru Etnetery dokonce nechává na jednotlivých odděleních, aby se domluvila na výši případných odměn.
Přiznám se, že je na mě takový přístup liberální až moc. Ve světle GDPR bych měl vážné obavy, že nějaký byvší kolega, nyní nepřítel, data vynese a firma bude mít celkem vážný problém. A i kdyby nevynesl, tak si nedovedu představit, že by postup chválila případná kontrola ÚOOÚ.
Určitá otevřenost je fajn, i když klidně bych zůstal u modelu „úplná data jen vedoucím oddělení“ a zbytku souhrnná data po klientech. Informace, které se týkají platů a zisků jen ústně – člověk nikdy neví, kde se mu to vrátí.
Závěrem
Konference byla opět výživná a vůbec nelituji, že jsem se nevydal na IAC. Během dvou týdnů by se měly objevit materiály z přednášek, tak pokud si vzpomenu, doplním odkazy.
Jak ověřit Google Merchant Center pomocí DNS
Narazili jsme u nás v agentuře na takovou drobnou nepříjemnost při nasazování Google Merchant Center pro klienta. Před použitím GMC musíte nejprve
prokázat, že jste “vlastníky” webu, což jinými slovy znamená, že musíte buď:
- Vložit na web ověřovací soubor
- Vložit do kódu stránky speciální značku
- Ověřit web pomocí práv ke Google Analytics
- Ověřit web pomocí práv ke Google Tag Manager kontejneru
První, druhá i třetí možnost pro nás nepřipadaly v úvahu. Zaprvé nemáme přístup na FTP, zadruhé programátoři jsou pomalí, neochotní a drazí, zatřetí Google
Analytics jsou nasazeny přes GTM, takže by ověření nefungovalo.
Zbývala tedy možnost ověřit web pomocí GTM. Bohužel, z nějakého důvodu se ověření nezdařilo, prý je kód GTM na nevhodném místě, ale nepřišli jsme na to
proč. A i kdybychom to louskli, stejně by nám to nebylo nic platné – museli bychom o úpravu požádat programátory (kteří jsou pomalí, neochotní, …).
Řešení pomocí Google Webmaster Tools
Naštěstí pro nás existuje ještě takový nedokumentovaný trik, který spočívá v ověření vlastnictví domény pomocí Google Webmaster Tools. Vlastnictví v GMWT
totiž platí i pro další služby včetně Merchant Center. Oproti GMC ale nabízí ověřovací metodu navíc – DNS. Podmínkou je být vlastníkem domény podle GWMT,
což k naší radosti jsme.
- Samotný postup už je potom snadný:
- Přihlaste se do Google Webmaster Tools
- Vyberte požadovanou doménu
- V pravém horním rohu rozbalte Spravovat službu
- Vyberte přidat nebo odebrat uživatele
- Spravovat vlastníky služby
- Přidat nového vlastníka
Jakmile se podaří přidat nového vlastníka pomocí GWMT, mělo by automaticky dojít k ověření i uvnitř GMC, což snadno zjistíte obnovením stránky v Merchant
Centru.
Snad to někomu ušetří pár desítek nadávek. Kdyby to přesto nešlo, zkuste nám napsat, třeba něco vymyslíme.
Aby na vás více klikali aneb jak zlepšit CTR v SERPu
Jak vytvořit úryvek stránky tak, aby ve výsledcích vyhledávání zaujal? Jak oslovit již při vyhledávání vaše potenciální zákazníky? Přečtěte si, jak zvýšit míru prokliku z vyhledávačů na váš web.
3 tipy, jak se vypořádat s adblockery
Zdá se, že by si vydavatelé obsahu měli zvyknout, že uživatelé budou čím dál častěji určitou formu adblocku používat. Nabízíme vám několik tipů, jak se s adblockery vypořádat elegantně. Základem je, že na svůj web nasadíte jakoukoliv javascriptovou knihovnu, která použití adblocku odhalí.
Následně už se kreativitě meze nekladou. Příklad knihovny odhalující adblock zde (odkaz využijí především programátoři)
https://github.com/sitexw/FuckAdBlock
Zkuste to přes city
Naše rodiny trpí, z každého vydělaného dolaru cent pošleme na obnovou lesů. A tak podobně.
Nebo něco nabídněte
Třeba dobrý pocit, nebo předplatné.
Nic nepomáhá – tak ať táhnou!
Ať si ty články píšou sami, když si myslí, že je to zadarmo. Víte, kolik práce stojí opsat vlastními slovy zprávu z ČTK?
Viděli jste někde elegantnější, nebo drsnější způsob, jak se vypořádat s adblockery? Podělte se s námi v komentářích.
A/B testování: 5 tipů pro správné stanovení cílů a hypotéz
Rozhodli jste se konečně pro A/B testování, ale nejste si jistí, jak správně pokračovat? Máme pro vás 5 tipů, které by vás měly navést správným směrem.
Co si z úniku dat v Ashley Madison vzít pro SEO
Kvalitní obsah je král. Jak ho ale vytvořit, když zatím nemáte početnou základnu fanoušků, kteří by ho generovali sami? Trochu inspirace můžete načerpat z kauzy Ashley Madison. Ale opatrně.
V červenci 2015 došlo k prolomení zabezpečení serverů Ashley Madison. Hackerům ze skupiny „Impact Team“ se podařilo stáhnout prakticky veškerá data serveru, včetně seznamu zhruba 37 milionů klientů společnosti. Vzhledem k tomu, že oborem podnikání této firmy je internetová seznamka cílená především na zadané a ženaté muže (Life is short, have an affair), má nyní celkem dost lidí těžké spaní. Těžko říct, jestli hůř spí postižení klienti, nebo akcionáři Ashley Madison, v každém případě už několik mužů, kteří se našli v seznamu klientů, spáchalo sebevraždu.
Dat je takové množství, že trvalo poměrně dlouho, než se objevily nějaké první zajímavé výstupy. Prakticky okamžitě bylo možné databázi procházet a namátkou v ní hledat náhodné osoby, což je zhruba stejně zábavné, jako procházet slavné Cibulkovy seznamy spolupracovníků StB.
Se zajímavou kvantitativní analýzou dat přišla minulý týden Annalee Newitz. V minulosti se totiž objevovaly zprávy, že větší množství profilů žen v databázi je falešných. Proto se redaktorka serveru Gizmodo pustila do analýzy.
Její zjištění jsou fascinující: údajně 90 – 95 % profilů žen v databázi je falešných. Když k tomu přidáte soud Ashley Madison s bývalou zaměstnankyní, která tvrdí, že byla nucena obsluhovat 1 000 falešných účtů, kvůli čemuž nyní trpí bolestmi rukou, vypadá odhad docela reálně. Annalee Newitz přináší na základě dat celkem dost důkazů typu „kolik procent žen si přečetlo nějakou notifikaci (skoro nula)“. Můžete si to přečíst sami, je to anglicky a je to zábavné: http://gizmodo.com/almost-none-of-the-women-in-the-ashley-madison-database-1725558944.
Co si z toho odnést pro vlastní projekty
Ponechejme stranou úsměvný fakt, že zhruba 31 milionů mužů platilo nemalé měsíční poplatky (jen smazání účtu stojí $19) za chatování s 12 000 reálným ženami a armádou přepracovaných brigádníků, kteří obsluhovali 6 milionů falešných účtů.
Z hlediska SEO, nebo celkově z hlediska provozování webu, je dobré si uvědomit, že aktivní základna uživatelů nevznikne „z nuly“. Ať už máte eshop, online magazín, produktovou microsite, blog, nebo appku do telefonu, ze začátku vám dost pomůže, pokud si uživatelsky generovaný obsah budete tvořit sami. Nejhorší, co na stránkách můžete mít, je napříč webem věta „Tento produkt zatím nikdo nehodnotil“. Přeloženo do češtiny: „Tento produkt vůbec nikoho nezajímá. Proč by měl zajímat vás?“.
Pokud chcete, aby uživatelé psali dotazy na produkty, klidně i hloupé, měli byste nejprve sami pár hloupých dotazů napsat. Pokud chcete, aby vám lidé psali články, měli byste nejprve vy sednout a pár prvních napsat sami. Hodnocení vaší nové aplikace nepřijde samo, první recenze by měly přijít od někoho z vašeho okolí.
Teprve potom, když návštěvník uvidí, že to na vašem webu „žije“, možná sám zahodí ostych a zapojí se. Z této perspektivy je fungování Ashley Madison celkem pochopitelné. Těžko čekat, že by se registrovalo 31 milionu mužů, pokud by databáze obsahovala „jen“ 12 tisíc žen. Jen je hloupé, když tuhle informaci někdo vynese ven :-).
Závěrem
Nevíte si radi s tím, jak rozproudit diskuze na vašem webu, ale nechcete skončit s veřejnou ostudou jako Ashley Madison? Potom se nám ozvětě, známe pár fíglů, které jsou legální a naprosto košer.
O krok blíž k rychlejším webům. Vyzkoušejte nový protokol HTTP/2
Rychlejší weby už nejsou utopie. S novým protokolem HTTP/2 jsme jim blíž a blíž. Nyní si můžete vyzkoušet i demo verzi. Tak směle do toho.
Už v únoru letošního roku se objevila zpráva, že nový protkol HTTP/2, který má výrazně zrychlit načítání webových stránek a jejich obsahu, je hotový. Nyní ho jako první na světě svým zákazníkům přináší česká firma CDN77.com, která se zabývá přenosem dat. Pro zájemce si připravila i demo verzi, ve které si změny můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Najdete ji zde: http://www.http2demo.io/.
Hlavní výhodou protokoluHTTP/2, oproti protokolu HTTP/1.1 z devadesátých let, je vyšší rychlost přenosů díky multiplexaci a další optimalizaci přenosů. Samotný protokol přímo vychází z rozšíření SPDY („speedy“), na kterém pracoval především Google. V roce 2012 se uvažovalo také o využití protokolu Microsoft SM (Speed+Mobile), ale na základě doporučení Facebooku byl vybrán právě Google SPDY.
Multiplexace
Hlavní rozdíl HTTP/1.1 a HTTP/2 je ve zmíněné multiplexaci. V zásadě jde o to, že dochází vždy pouze k jednomu TCP spojení na server. Běžnou praxí HTTP/1.1 bylo otevření 4 (nebo 8) spojení na zdroj (subdoménu). V případě, že server využívá více subdomén (www., img., img2., …), může dojít k otevření 30+ spojení. To má samozřejmě negativní vliv na zatížení serveru, navíc s každým spojením dochází ke značené režii spojené s obsluhou spojení.
Server Push
Další novinkou, kvůli které stojí za to HTTP/2 nasadit je funkce Server Push. Standardní postup je takový, že server odešle klientovi čisté HTML stránky, o kterou požádal. Následuje časová prodleva, kdy klient „přechroupává“ získané HTML a následně posílá na server další požadavky na CSS, JS, obrázky apod. Server Push řeší problém této časové prodlevy tím, že automaticky posílá rovnou s HTML i soubory, o kterých se domnívá, že o ně klient stejně bude muset za okamžik žádat.
Kompatibilita
Protokol HTTP/2 je zpětně kompatibilní s předchozí verzí, není tedy problém jej nasadit. I nechápavé prohlížeče zvládnou komunikovat přes požadavky protokolu HTTP/1.1. To je ostatně jedním z hlavních principů návrhu. Do budoucna je snahou, aby updaty protokolu vycházely častěji než jednou za 20 let. Dá se tedy očekávat, že v řádu let vznikne protokol HTTP/3 a bez větších problémů bude nasazen.
Co se týká připravenosti prohlížečů, je situace víceméně „klasická“. Skoro všechny desktopové prohlížeče v posledních verzích mají podporu HTTP/2, IE11 má částečnou podporu a teprve Edge přichází s plnou podporou.
Kompatibilita prohlížečů s HTTP/2
Někdo by se mohl pozastavit nad nepodporou nového protokolu v Android prohlížečích. Faktem je, že tyto prohlížeče zatím podporují pouze SPDY, nasazení HTTP/2 by tedy neměl být problém a dá se očekávat v brzké budoucnosti.
Kompatibilita prohlížečů s SPDY
Implementace HTTP/2 pomocí CDN
Jednou z možností, jak snadno nabídnout uživatelům rychlejší přenosy dat, je pomocí CDN. Aktuálně je možné najít HTTP/2 v nabídce:
- maxcdn.com
- cdn77.com
- cloudflare.com
- a mnoha dalších
HTTP2 a SEO
Z pohledu SEO jde především právě o rychlost, která je jedním z důležitých faktorů při hodnocení stránky. Rychlost je důležitá jak pro vyhledávače (čím rychleji se stránka načte, tím má vyhledávač stránku raději :-), tak pro uživatele (teprve s příchodem internetu si člověk uvědomil, jak dlouhá je vteřina).
V současné chvíli nic nebrání tomu HTTP/2 nasadit. Otázkou je, jestli je dobré v tuto chvíli měnit postupy v oblasti konsolidace obsahu.
I kvůli současné nedostatečné kompatibilitě prohlížečů, je zatím spíše lepší držet se osvědčených postupů, tedy konsolidovat obrázky a minifikovat JS, CSS i samotné HTML. Tyto techniky ale obvykle komplikují práci vývojářům, kteří s každou drobnou úpravou musí vytvořit nový build CSS a JS. To úpravy nejen zdržuje, ale také prodražuje. I z tohoto důvodu je tedy dobré vývoj sledovat a v pravý čas tyto postupy přehodnotit. Nasazení HTTP/2 na server to ale nijak nebrání.
Ukaž mi stůl a já ti řeknu, co děláš
Nás se nemusíte složitě vyptávat, jaké profese děláme. Stačí se zastavit v kanceláři a naše stoly vám prozradí, jak na tom jsme.
Možná se vám někdy stalo, že jste si při čtení těžko srozumitelného dokumentu, absolvování zbytečné prezentace nebo při nekonečném telefonátu kladli otázku „Proboha proč“? Možná, že se vám to děje právě teď, při čtení tohoto článku. Nebo se vám to stane příští pondělí, až vám od nás přijde report za poslední měsíc.
Abychom vám nelehké hledání odpovědi usnadnili, přinášíme vám malý střípek do mozaiky v podobě fotografií našich pracovních stolů. Další střípek na vás čeká zde, na stránce s fotografiemi našeho týmu. Snad to pomůže.
Kreativní marketing
Zleva
- víno (prázdné)
- čaj (skoro prázdný)
- káva (2ks, prázdná)
- Sládkova limonáda (netknutá)
- lihový čistič monitorů (prakticky prázdný)
Kreativní účetnictví
… a taky sociální sítě. Proto ty kapesníky. Je to citlivé děvče.
Analytika a SEO
Komponovaná fotografie mající za snahu zbořit zažitou představu o nezdravém životním stylu lidí pracujících v IT (po pozření první meruňky se začal SEO specialista usmívat a úsměv mu vydržel až do příjezdu sanitky).
Projektové řízení
Takhle vypadá stůl projekťáka, když má dovolenou. A taky každý den zhruba ve 14 hodin. Tiše závidíme.
PPC
Neúnavný orchestr o jednom muži. Množství vypité kávy není důkazem závislosti, ale urputné snahy zvyknout si dopředu na časový posun pro případ nenadálé cesty na Zéland.
6 tipů pro online analytiky
Jaká rozšíření nabízí analytikům Google Chrome. Přinášíme 6 tipů, které vám zase o něco usnadní práci a dají prostor využít čas efektivněji.
Je analytika váš denní chleba? Pokud navíc používáte oblíbený prohlížeč Google Chrome, mohly by se vám hodit tipy na různá rozšíření, které Chrome analytikům (a nejenom jim) nabízí.
Google Tag Assistant
Jednoduchý nástroj pro kontrolu správnosti nasazení Google Analytics, Google Tag Manageru a remarketingových a konverzních kódů AdWords.
Hlavní nevýhodou Google Tag Assistant je, že neumožňuje měřit jiné kódy než nástrojů Google.
Ghostery
Podobně jako Google Tag Assistant i rozšíření Ghostery kontroluje nasazené měřící kódy – smysl tohoto rozšíření je ale v tom, že aktivně brání v odesílání informací o návštěvníkovi na reklamní servery. Ve výchozím stavu se odesílají všechny informace, teprve po explicitním zákazu je odesílání potlačeno.
Je to tedy nedocenitelný nástroj pro rychlou analýzu měřících a reklamních nástrojů používaných daným serverem.
YSlow
Výborné rozšíření pro rychlou kontrolu technické kvality stránky. Nástroj umí:
- Zjistit množství načítaného obsahu, zejména CSS a JS
- Zkontrolovat expiraci (zda mají prohlížeče povoleno cachovat obsah)
- Navrhnout konsolidaci obsahu
- Atd …
Malý tip: Vždycky je lepší zkontrolovat kromě Homepage ještě nějakou další stránku, občas se může HP od zbytku webu výrazně lišit.
Stylish
Geniální nástroj, pomocí kterého je možné napsat si vlastní CSS a aplikovat je na libovolném webu. Někteří lidé používají tento nástroj například na zvýraznění kontrastu textu, zvětšení písma, změnu fontu apod.
Já naproti tomu používám Stylish k tomu, abych zkusil „nanečisto“ některé úpravy webu před tím, než je doporučím k zapracování klientovi. Při troše znalostí CSS je dokonce možné vyzkoušet responsivitu, tedy přidat skládání bloků podle velikosti obrazovky.
Page Ruler
Žádné extra výhody od Page Ruleru neočekávajte. Jediné co můžete, je na libovolné stránce například nakreslit obdélník a nástroj vám poví, jak je široký, vysoký, jak je daleko od okrajů stránky apod. Nic víc, nic míň. Page Ruler se opravdu ale skvěle hodí k rychlému řešení nedorozumění s kodéry, klienty, kolegy, kteří se s vámi do krve hádají, že:
- Logo je přesně uprostřed stránky
- Ta malinká ikonka šroubováku má 60px na výšku
- Šířka stránky je určitě pod 1000px
AdBlock
U některých klientů to jinak nejde. Zkuste projít libovolným bulvárním serverem a neutopit se v záplavě reklam, popupů a jiného UX pekla.
Zbavte se špatných odkazů
Pokud používáte Google Webmaster Tools, tak jste možná zaregistrovali novou možnost distancování se od externích odkazů, které směřují na váš web.
Hned na úvod bych vás chtěl upozornit, že tato funkce je určena pouze pro pokročilé uživatele a pokud nevíte co děláte, tak můžete ztratit o dost víc než získat. O co jde? Distancování můžete využít tehdy, pokud na vaše stránky směřuje mnoho “špatných” odkazů a chcete se jich zbavit. Takové odkazy nahrajete do Webmaster Tools, Google jim ve svém systému nastaví atribut “nofollow” a nebude je brát v úvahu.
Špatné odkazy mohou pocházet například ze spamerských webů, link farem, warez stránek nebo to mohou být desítky tisíc stejných odkazů umístěných v patičce velkého eshopu. V SEO už dlouhá léta neplatí, že každý odkaz se počítá a naopak takové odkazy mohou za to, že se váš web nezobrazuje ve výsledcích vyhledávače na předních pozicích.
Distancování od odkazů se dá využít v těchto případech:
- upozornění z Webmaster Tools – dostali jste upozornění, že na váš web směřují odkazy ze stránek, které porušují Google Webmaster Guideline a Google vám doporučuje, abyste tyto odkazy odstranili,
- dlouhodobý pokles pozic – důvodů může být několik, ať už penalizace ze strany Google nebo update algoritmu vyhledávače. Řešením může identifikování špatných odkazů a jejich odstranění,
- negativní SEO – někdo vás nemá rád a zaplatil si desítky tisíc odkazů směřujících na váš ze spamových, porno nebo warez webů, aby vás Google penalizoval.
Pokud se vás některý z těchto případů týká, tak nyní můžete zakročit. Nejdříve si ale musíte udělat kvalitní analýzu zpětných odkazů, protože pokud zrušíte nesprávné odkazy, tak se vaše stránka může propadnout ještě hlouběji. Analýzu může udělat například přímo ve Webmaster Tools, v části Návštěvnost > Odkazy na vaše stránky. Zde si všímejte kolik odkazů ze kterých webů odkazují na vaši stránku, z jakých klíčových slov, na kterou landing page a podobně. Pokud vidíte, že na vás odkazuje 50000 site-wide odkazů z patičky eshopu, který je navíc z úplně jiné oblasti než váš eshop, tak asi něco nebude v pořádku.
Těchto faktorů, kterých je třeba si všímat, je samozřejmě více a proto by tuto službu měly využívat jen lidé, kteří mají zkušenosti se SEO a webovou analytiky. Na analýzu můžete využít i pokročilejší (a placené) nástroje jako SEOmoz, Majestic SEO nebo Ahrefs.
Vaše odkazy jste tedy analyzovali a získali jste seznam odkazů, od kterých se chcete distancovat. Nyní si potřebujete vytvořit jednoduchý textový dokument, například:
Uložte si textový soubor na disk a otevřete si adresu Distancování se od odkazů v Google Webmaster Tools. Po nahrání souboru už musíte jen čekat. Preindexování stránek a distancování se od odkazů může trvat i několik týdnů. Je třeba ještě připomenout, že distancování nefunguje automaticky, pro Google je to jen velmi silné doporučení, které může ale i nemusí akceptovat.
Na závěr bych jen zdůraznil, abyste službu používali opatrně a pouze tehdy, pokud se vám nepodaří kontaktovat správce webů a požádat je o odstranění odkazů. Jeden-dva emaily mohou být mnohem rychlejší řešení vašeho problému.