Jak začít s Instagramem pro firmy?
Po velkém boomu Facebooku, kdy kdo neměl účet na této sociální síti, jako by nebyl a nežil, se skoro zdálo, že žádná jiná síť už nemá v tak tvrdé konkurenci šanci. Zkoušel to Snapchat, zuby nehty se držel a drží Twitter. Není tedy divu, že ani Instagramu mnozí neprorokovali zářnou budoucnost, ale opak se stal pravdou. Již nedlouho po uvedení na trh Instagram využívalo přes milion lidí na celé světě. A nyní jsou čísla ještě zajímavější. Měsíčně je na Instagramu aktivních 150 miliónů lidí z celého světa. Ti denně přidají 55 miliónů fotografií a udělí 1,2 bilionu lajků. Tak co, ještě si někdo myslí, že s Instagramem nemáme ať už k využití k osobním nebo komerčním účelům počítat? Zvolte si nick, zadejte celé jméno a nezapomeňte na profilový obrázek.
1. Zvolte si nick, zadejte celé jméno a nezapomeňte na profilový obrázek
Začít se musí vždy od začátku a tím je právě identita firmy, která pomůže fanouškům vás rozpoznat a rychleji najít. Nezapomínejte na to, že méně je někdy více. Kreativitu si raději nechte na jindy. Nick zadejte maximálně jednoduchý a rozpoznatelný. Možná se vám bude zdát na první pohled ideální a nadmíru vtipná volba @jardabroucekrezbartruhlarpracevsehodruhu, ale vaši fanoušci zcela určitě více ocení nick @truhlarstvi_broucek.
Stejné je to i se jménem (zadejte celé vaše jméno) a profilovým obrázkem (logo postačí). Pamatujte, že v jednoduchosti je krása.
Zdroj: giphy.com
2. Popisek
K napsání popisku máte k dispozici 150 znaků. Opět se nesnažte vymyslet žádná složitá souvětí a krkolomné výrazy, kterým stejně nejspíše budete rozumět jenom vy sami. Jednoduše napište, o čem váš Instagram je, čím se vaše firma zabývá a můžete připojit i proč se tím vaše firma zabývá. Někdo na Instagramu využívá i svůj hashtag.
3. Strategie, kreativita a dostatek času
Zapomeňte na Facebook. Instagram je sociální sítí, na které platí jiná pravidla a ty je nutno dodržovat, abyste se neutopili v rybníčku s konkurencí dalších firem. Když už se do něj pustíte, tak ho dělejte pořádně. Základními ingrediencemi pro zdařilé dílo je ČAS, PLÁN, TRPĚLIVOST a KREATIVITA. Nutno si také uvědomit, že Instagram není prodejní kanál. Jeho uživatelé se chtějí bavit a sdílet „hezké věci“. Může vám však přivést nové zákazníky, jejich loajalitu a vynést vás na první místo před konkurencí. Ano, zázraky jsou tady na denním pořádku.
Zdroj: giphy.com
4. Typ fotek a rozměry
I Instagram má svá pravidla. Jedním z nich je správný formát fotek sdílených na zdi, tedy čtvercový. Ideální rozměr je 1080 x 1080 px. Přestože je už možné sdílet fotky i v jiných rozměrech, držte se čtverců. Využijete tak maximum feedu. Druhů fotek je nespočet. Můžete se vrhnout na lifestyle vizuály, citáty, videa nebo také tak oblíbený Boomerang.
5. #hashtagy
A nakonec to nejlepší a zároveň pro někoho i nejméně uchopitelné – používání hashtagů. Hlavně rozumně. Offtopic hashtagy (#food, #coffee, #home) se vám mohou zdát na první pohled atraktivní, ale je nutné si uvědomit, že je používají lidé z celého světa a vaše fotka se tak na zdi udrží asi 10 vteřin. Aby vaše fotka dosáhla kýženého výsledku (co nejvíce lajků a komentářů), je potřeba na to jít od lesa. Prohledejte internet a najděte influencera, který je populární právě v tom oboru, kterým se vy zabýváte. A hashtagy jednoduše okopírujte. Opisovat se nemá, ale tohle nikomu vadit nebude a vám to pomůže.
Zdroj: gyphy.com
A jak najít toho správného influencera? O tom zase někdy příště. ?